כל עסק זקוק מדי פעם לפתרונות מימון ואשראי שונים למגוון מטרות, לדוגמה לצורך הקמת עסק או סניף חדש, מימון הון חוזר, השקעות בעסק, רכישת מלאי, תשלום לספקים ולעובדים בזמן וכדומה. גיוס אשראי לעסקים אפשרי מגופים פיננסיים שונים, ביניהם הבנקים המסחריים, חברות כרטיסי האשראי, בתי השקעות, חברות מימון חוץ בנקאי בעלות היתר ממשרד האוצר למתן הלוואות ומקרנות מימון שונות, חלקן קרנות סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

איך לגייס נכון אשראי לעסק?

אם אתה זקוק להלוואה ולפתרונות אשראי עבור העסק שלך, כדאי לך לפנות לחברה המתמחה בגיוס אשראי לעסקים. בעזרת היועצים המנוסים של החברה ניתן לבחון את כל האפשרויות ופתרונות האשראי הקיימים והמתאימים לעסק שלך, ולאחר ייעוץ והשוואת תנאים, תוכל לקבל החלטה שקולה ואחראית ולנהל את העסק שלך טוב יותר.

כדי לשפר את הסיכוי לקבלת פתרונות מימון ואשראי מגופים בנקאיים וחוץ בנקאיים, חשוב להקפיד על ניהול תקין וחוקי של העסק כל השנה, במיוחד מול הבנקים המסחריים ורשויות המס. התנהלות כלכלית חכמה ונכונה מאפשרת לבעלי העסק לחסוך עלויות שונות ומיותרות, לייעל את העבודה בארגון, לשפר את השירות ללקוחות העסק וליהנות מתנאים נוחים ומשתלמים יותר כאשר לוקחים הלוואה.

בנוסף, ניהול פיננסי נכון ותקין של העסק מעיד על יכולותיו ורצינותו של היזם, והבנקים ושאר הגופים הפיננסיים בוחנים זאת לפני אישור ההלוואה וקביעת התנאים. לכן, חשוב להדגיש כי התנהלות כלכלית נכונה בעסק יכולה לשפר משמעותית את הסיכוי לקבל ההלוואה הנחוצה לעסק כדי לשרוד, להתרחב לנצל הזדמנויות עסקיות. כך לדוגמה, אפשר לעבור לעבודה עם פלטפורמה מתקדמת של חשבונית ממוחשבת במקום מילוי פנקסי חשבוניות או רכישת תוכנה יקרה ומסורבלת לשימוש, כמו כן חשוב לפקח ולנהל את תזרים המוזמנים של העסק, להקפיד על דוח הכנסות והוצאות באמצעות המערכת הממוחשבת ועוד.

כאמור, התנהלות כלכלית נכונה מעידה על יכולת הניהול של בעל העסק, והגוף המממן פחות חושש להעניק הלוואות ליזם רציני ובעל ניסיון בניהול עסקים. אגב, אחד התנאים לקבלת הלוואות לעסקים דרך קרנות מימון בערבות המדינה ומקרנות מימון אחרות הוא להכין תוכנית עסקית מפורטת ומאורגנת. התוכנית העסקית מאפשרת לגוף המממן לבדוק את יכולת ההחזר של העסק, לקבוע את תנאי ההלוואה בהתאם לרמת הסיכון ולהתנהלות הכלכלית בעסק הקיים, של הבנקים וכדי לקבל החלטה עקרונית האם לאשר את ההלוואה או לדחות אותה בגלל סיכון גבוה וחוסר כדאיות.  

עסק חדשני הניצב בחזית הטכנולוגיה

עסקים רבים עוברים כיום למערכות ממוחשבות מתקדמות ועתירות טכנולוגיה כדי להתייעל כלכלית ועסקית, לחסוך עלויות וליהנות מכל היתרונות שהטכנולוגיות החדשות מציעות. מעבר למערכת של חשבונית באינטרנט, כדאי להיעזר גם בפתרונות טכנולוגיים מתקדמים כמו שירותי סליקה באינטרנט, מערכת ניהול לקוחות בענן, דיוור אלקטרוני וכדומה.

בנקים וחברות מימון חוץ בנקאי הבודקים בקשות לגיוס אשראי לעסק, בודקים את פוטנציאל הצמיחה של העסק, ואם הם מתרשמים לטובה מביצועי הארגון ומיכולת הניהול של היזם, הם לרוב אינם חוששים להעניק הלוואות בתנאים מועדפים.