אשראי לעסקים

בעבר, בנקים שסירבו לתת אשראי לעסקים בישראל גזרו למעשה את גורלם של העסקים והותירו את בעלי העסקים ללא פתרונות או דרך מוצא. כיום, בשוק יש מגוון פתרונות אשראי אשר נקלעים לקשיים פיננסים או לעסקים אשר זקוקים למימון על מנת להשקיע בהתרחבות.

אשראי לעסקים בהקמה

חשוב לזכור שיש הבדל מהותי ביכולת גיוס האשראי של עסקים חדשים אשר מעוניינים בקבלת מימון ראשוני. לרוב, יזמים שרוצים לפתוח עסק חדש ולקבל הלוואה, זקוקים להציג בטחונות משמעותיים ולהעמיד ערבויות גבוהות. לכן, באפיק הבנקאי, יזמים אשר מעוניינים לפתוח עסק חדש  יאלצו להוכיח את היכולת הפיננסית שלהם להחזיר את ההלוואה ובקשתם תיבדק לעומק ובכובד ראש על ידי הבנקים.

יש חשיבות מכרעת לתוכנית העסקית, מטרתה של ההלוואה, ההון הראשוני של היזם, ושורה של גורמים נוספים כאשר הבנק מחליט האם לאפשר את מתן ההלוואה בסופו של דבר. לכן, ככל שהיזם ישכיל להציג את בקשתו בצורה מקצועית ומפורטת, כך יגדלו בהתאמה סיכוייו לקבלת אישור ההלוואה מהבנק.

במסלול החוץ-בנקאי, ישנן מספר אופציות לקבלת אשראי לעסקים בהקמה באמצעות קרנות, חברות אשראי, וחברות פרטיות אשר מציעות מסלולים ותנאי החזר שונים.

אשראי לעסקים

אפשרויות האשראי העומדות בפני עסקים קיימים

סביר להניח שעסק בעל מוניטין מוכח יהיה בעל סיכויים גבוהים יותר לקבלת אשראי מהבנקים, אך זה לא תמיד המצב.  אפשרויות האשראי-החוץ בנקאיות עבור עסקים קיימים הן רבות ויש מספר חברות הפועלות בתחום תחת רגולציה ובקרה צמודה. החברות הללו מציעות מגוון פתרונות אשראי, החל מניכוי צ'קים דחויים , ניכיון חשבוניות בהיקפים גדולים( עשרות ומאות אלפי שקלים) , ומתן הלוואות לעסקים בעלי קשיים תזרימיים.  

גיוס אשראי מהלוואת מדינה

רבים אינם מודעים לכך, אך אחת האפשרויות הטובות ביותר העומדות בפני בעלי עסקים היא גיוס אשראי בערבות המדינה באמצעות קרן הסיוע לעסקים.  באמצעות הקרן, עסקים יכולים לגייס אשראי עבור מימון הון חוזר, השקעה בעסק ואף הקמת עסק חדש. היתרונות בקבלת הלוואה באמצעות הקרן הם הריבית הנמוכה, הביטחונות הנמוכים הנדרשים, ותנאי ההחזר המצויינים. 

איך תוכלו למצוא את האפיק הטוב ביותר עבורכם?

כל הקשיים הנלווים לנושא האשראי לעסקים יוצרים לחץ פעמים רבות אצל בעלי העסקים אשר פועלים בפזיזות. במידה שאתם מחפשים פתרונות אשראי לעסק, חשוב להתייעץ עם חברה מקצועית שתדע למצוא את הפתרון הטוב והנכון ביותר עבורכם ותחסוך לכם הרבה בעיות שיכולות לצוץ בהמשך בשל קבלת החלטה שגוייה.

 

אשראי לעסקים